Prolog

19. července 2009 v 10:42 | Nika* |  --Diamant moci--
O narození holčičky, naší hlavní hrdinky.

Bylo pozdě v noci a všechny domy v Bear´s street už potemněly. Až na jeden.
Malý domek stál na konci ulice a v přízemí mu blikalo světlo. Z domu unikaly tlumené vzlyky, při kterých sebou psík, který posedával před dveřmi, pokaždé trhl.

Po několika hodinách zazněl do nočního ticha nářek právě narozeného děťátka.
"Je to holčička," ozvalo se z domu.
Uvnitř ležela na zemi žena a ztěžka oddechovala. Doktor, který držel v náruči novorozeně, ho podal matce.
"Je tak krásná, Jess," řekl muž, který podpíral ženě hlavu.
"Ano, to je Paule. A má tvé oči," usmála se Jessica, když najednou zbledla, oči se jí zavřely a hlava jí spadla na zem. Muž zvedl miminko a odstoupil od ženy se strachem v očích. Doktor přistoupil k ženě.
"Jste v pořádku Jessico?" zeptal se, ale už se mu nedostalo odpovědi.
"Zástava srdce," vysvětlil doktor. Paulovi se zatmělo před očima. Padal do hluboké propasti a nedokázal se zachytit. Jessica nesmí umřít, bez ní to nedokážu. Bože, zachraň ji.
Doktor se snažil pomocí masáže srdce a umělého dýchání, přívést ženu opět k životu. Po necelé půl hodině to ukončil. Zapsal si čas úmrtí, oznámil Paulovi, že pro ní pošle auto a s kufříkem vykročil ze dveří.

Paul jen těžko vnímal. Sledoval Jessičino tělo. Její krásné modré oči a tmavé dlouhé vlasy, s kterými se tak rád mazlil. Ústa, která tak rád líbal. Nádherně hebké ruce, kterými jej hladila. Nedokázal si představit život bez ní. Nebyl on a ona, ale pouze oni. Od dětství spolu, nikdo je od sebe neuměl odloučit. A teď bude bez ní, tak brzy ji ztratil. Nezažili ještě to, co zažít chtěli. Říkali, necháme si to na později, času bude dost. A teď? Už se to nikdy nevrátí a už nikdy nebudou spolu.
"Holčičko, tohle je tvá maminka a já tě pojmenuji po ní. Protože ty budeš úplně stejná jako ona. Vím to," řekl malé holčičce.
Po chvíli zablikala před domem světla aut. Jessicu odnesly ven, za svitu zvědavých očí obyvatel Bear´s street.
"Miluju tě Jessico, sbohem," zašeptal Paul, otočil se a společně s malou Jess v náručí odešel do domu, vstříc novým dnům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama