Pražané poprvé v Praze

10. dubna 2009 v 21:48 | Nika* |  °denní všednosti°
Jistě už z titulku chápete, co tím chtěl básník říci. Nebo spíše já. S kamarádkou A. jsme navštívili dneska poprvé po 18 letech Prahu.

Nebo lépe řečeno, ona po 18 a kousek a já po 17 a třičtvrtě. Aby byla A. spokojená..:-DD. Vyrazily jsme ve dvě hodiny. Nejdříve jsme plánovali, že to vezmeme na Petřín, z něho dolů přes Pražský hrad, na Karlův most, na Staromák a odtud na židovský hřbitov. ¨

Nakonec to ale dopadlo úplně jinač.

Dojeli jsme k Právnické fakultě, odtud pěšky Pařížskou ulicí směrem k židovskému hřibovu. Cestou jsme kecali, smáli se a fotily. Mimo to, ještě šíleně nadávali na vychcaný turisty - němčoury, američany či angličany. Museli jsme se usmívat, když jsme viděli ve výlohách ceny oblečení a šperků. Vybrala jsem si. Prstýnek za 320 000,-- . Pokud se tu najde někdo, kdo má přebytečných těchto pár tisíc, budu ráda...:-DD Každopádně Pařížská ulice - nic pro čechy.

Nemile nás překvapil právě Židovský hřbitůvek, který měl zavřenu z důvodů svátků - 9. a 10. dubna. Bezva ne? Takže jsme pokračovali na Karlův most. Tam nás zase vyděsila hrůzná kovová lešení, která obléhala tento památný most. Davy turistů se tudy těžce tlačily, i tak však nezůstala radostná nálada pozadu. Fotilo se, smálo a nadávalo..:-DD

Za Karlovým mostem jsme přežití oslavily sladkou zmrzlinkou a odtud po zámeckých schodech na Pražský hrad. Zde nás vyfotily sympatické cizinky u hradní stráže. Pomalu jsme, teď už unavenými nožkami pochodovali dál směr Petřín. Na chvíli jsme to zapíchli na lavičce a pak vesele pokračovali v cestě.

Na Petříně jsme se nakrmily, nabumbaly a nabitou energií se vydaly po schodek na Petřínskou rozhlednu. Střihly jsme si tu pár snímků a za vyhozenou pajsku šlapali zase dolů.
Mrtví a unavený jsme hledali lanovou dráhu, která nás v klidu a skoro zadarmo hodila zpět do reality. Do rušné Prahy s tramvajemi, auty a hlavně lidmi.
Každopádně A. mám tě strašně moc ráda, a doufám, že si takový výlet co nejdříve zopakujeme. Děkuju za krásnej den..:-**
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsem tu...

Klik!

Komentáře

1 Eliška Eliška | E-mail | Web | 16. srpna 2009 v 18:56 | Reagovat

Pěkná fotka, sluší vám to :-)
A náhodou, Pařížskou ulici i s jejími butiky miluju *-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama