1. kapitola

5. dubna 2009 v 12:45 | Nika*Ema stála před zrcadlem a sledovala svou štíhlou postavu v odraze. Dlouhé temně hnědé vlasy jí splývaly přes ramena. Blankytně modrýma uhrančivýma očima bloudila po zrcadle. Nejen, že na svůj věk vypadala dospěleji, ale měla dočista jiné zájmy, než dívky v jejích letech. Ve svých patnácti neřešila líčení, oblékání, ani chlapce.
Zabývala se studováním, čtením, ale především se zajímala o magii. Rozhodně se nechovala jako nějaký magický fanatik, ale věci okolo magie ji bavily. S rodiči o takových věcech nemluvila. Nerozuměli jí. Mysleli si, že lidé zabívající se takovými věcmi jako je magie, nadpřirozeno jsou bláznivý. Razili pravidlo: "Nic napřirozeného nebo magického neexistuje". Ema však stále věřila, že je něco, co my vidět nedokážeme, ale opravdu to existuje.
Tajuplný vlastní odraz jakoby jí říkal: "Nevnímej ostatní, žij sama sebou. Všechno se jednou ukáže". Nebyl to odraz, ale vlastní srdce a hlava. Ema byla ráda sama sebou. Posměšky druhých, i když byla to byla velmi krásná dívka, na její osobu, vpouštěla jedním uchem dovnitř a druhým ven.

Žila s rodiči v malém domku na kraji Buenos Aires. V malé vesničce, kde se každý znal s každým. Dobré sousedské vztahy byly základem pro snadný život v Dolby Village. Jakmile se někomu stalo něco dobrého, nebo zase naopak nepříjemného, každý to pomalu věděl dřív, než dotyčný sám. I tak se však život ve Village pro obyvatele stal šťastným místem pro žití.
Zavřela oči a najednou uviděla sebe, bojující v nějaké kouzelné válce. Bylo to tak živé, tak skutečné. Rychle oči zase otevřela a vyděšeně se dívala kolem sebe. Co to mělo být? Jak se to stalo? divila se. Právě v této chvíli se Emě Waltersové promítnul před očima její osud. Budoucnost, která ji čeká nebude jednoduchá, ale silná osobnost jako Ema se s ní dokáže snadno vyrovnat. Prozatím si nedokázala pospojovat souvislosti, ale dřímá v ní veliká síla. Síla, kterou dosud nikdo nepoznal - magická síla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hanisshka hanisshka | Web | 26. dubna 2009 v 13:36 | Reagovat

Nádherná kapitola! Jen škoda, že tak krátká:( Ale...nádherně napsaný! Dej mi pak vědět, až bude druhá kapitola:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama