Zkáza lidstva

18. ledna 2009 v 15:18 | Verru |  °povídky°
Sci-fi/fantasy/triller o globálním zničení celého světa. Jen takový pokus o scifi povídku...Svalila se na postel a stáhla si kolena k bradě. Slzy jí padaly na polštář a tmavé vlasy do obličeje. Nedokázala pochopit, proč se to všechno muselo stát právě jí. A vůbec co jsou ONI zač? Proč přišli? Proč vraždí? Tolik otázek se jí honilo hlavou a na žádnou nedokázala najít odpověď. Bála se jen pomyslet na to, co ji čeká. Zůstala sama. Sama na celém světě. Už se ani nesnaží hledat pomoc. Je konec. Každého to čeká. Otázkou času zůstává, zda teď nebo až za nějaký čas.

Bylo 20. srpna a celý svět fungoval v naprostém normálu. Lidé spěchali do práce, taxíky proudily ulicemi, letadla lítala. Stačila jedna jediná minuta a jeden obyčejný televizní dálkový ovladač a celý svět se změnil v jednu trosku.

Dálkový ovladač ležel na odpadkovém koši. Muž jej zvedl a zmáčkl tlačítko.V ten okamžik se změnil v nestvůru. Žíly na obličeji a celém těle se mu změnily v naběhlé fialové pokřivené čáry. Řval a divoce rozhazoval rukama. Zuřivě kolem sebe mlátil a házel věcmi. Potřeboval lidské maso. Nevnímal okolí kolem sebe, vnímal jen ukrutnou bolest v hlavě. Odhodil ovladač, který mezitím zvedl další člověk a vše se odehrálo znovu a znovu. Svět se začínal měnit v neuvěřitelné peklo s netvory. Byli jako vraždící monstra, která potřebují lidské maso k udržení se naživu. Ovladač začal ovládat celý svět. Putoval přes celý svět a všude zničil každého živého tvora, který mu přišel do cesty.

Katleen Etwoodová byla na cestě z Bostonu domů, když vystoupila na letišti. Před očima se ji objevila celá ta strašlivá podívaná. Po celé letištní hale leželi mrtvoly. A mezi nimi i Katleena rodina. Jediní živí byli teď ti, kteří vystoupily z letu 1115. Nevěřícně a se strachem v očích se rozhlíželi po letišti. Jeden z nich zdvyhl ze země ovladač a znovu se rozeběhl to ukrutné peklo. Katleen se rozeběhla ven z haly a utíkala ke svému bytu. Zůstala sama.

V bytě na ní čekala spoušť. ONI si hledají své úkryty v bytech živých, které nejdříve zabijí. Po celém bytě byla krev. Katleen na nic nečekala a zapnula si televizy. Hlásily neuvěřitelný globální kolaps. Po celém světě lidé vlastní dálkové ovladače, proto kdokoli, kdo si chce přepnout na jiný kanál, změní se v netvora nejhorší podoby. Katleen se podívala na svůj dálkový ovladač a zatřásla se. Je tak blízko té věci, která toto všechno způsobila a nemůže s tím nic udělat.

Co nás teď všechny čeká? Kam tohle povede. Totální vyhubení lidstva. Zůstali jen monstra, které se navzájem nakonec také pozabíjí, protože lidské maso jim nadosmrti nevydrží...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marťa Marťa | Web | 14. února 2009 v 19:56 | Reagovat

je to zajímavé... spíš k zamyšlení

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama