Muzikál - Krysař

20. ledna 2009 v 15:29 | Verru |  °knihy,filmy,kultura.°
O muzikálu....Byla a jsem unešená z tohohle krásnýho muzikálu. Fakt musím říct, že jsem hltala takždou minutu tohohle dvou a půlhodinovýho představení. Nááádhera. Celý příběh je takový ponurý, ale prolíná se tam láska a nenávist, stejně jako v normálním životě a celé je to přenádherně prolité hudbou (jak jinak, když je to muzikál, žee..:-)) složenou Danem Landou, kterýho strašně obdivuju. Herecké obsazení jsme neměli nejlepší (jediní známi - Tesařík, Vodochodský, Maděrič) což mě ale vůbec nijak nevadilo, protože kvalita zpěváků a herců na jevišti jako by se rovnala známým osobnostem. Například představitelka Ágnes - Lucia Šoralová --> když začala poprvé zpívat, naskakovala mi husí kůže. Bylo to nádherný, takhle dokonalou výškou a naživo, se může chlubit jen velmi málo "slavných" zpěváků. Taktéž představitel Krysaře - Ladislav Spilka mě uhranul svým hrubým a hlubokým zpěvem.

Příběh je o životě muže, který nemá jméno, ale říká si Krysař. Zabíjí krysy po městech a vesnicích. Ale jen v hodinu, kdy lidé spí a nemohou slyšet jeho píšťalu, kterou to provádí tent akt, protože tato píštala nevraždí jen krysy, nýbrž může zavraždit i lidi.
Starosta města si povolá Krysaře, aby jej zbavil krys, domluví se na den a hodinu a zaplaceno dostane potom.
Krysař se mezitím na svatbě dcery starosty Rozi, seznámí s jeho druhou dcerou Ágnes. Bohužel jak to tak bývá nesmějí spolu být. Její otec i její sestra se jí to snaží vymluvit.
Krysař provede své "dílo" a pozabíjí krysy po městě. Bohužel zabije i muže, který neuposlechl příkazu, za což Krysař nemůže. Starosta se proto rozhodne, že Krysaři nezaplatí. Ten se rozlobí, odejde, ale řekne že se vrátí a pomstí.
Mezitím se Krysařovi "kamarádi" domlouvají, potom co jim Krysař o podvodu starosty pověděl, jak se starosty a jeho komplice zbavit.
Nakonec Krysaře zradí i jeho "kamarádi" protože se rozhodnou zabít i Ágnes. Krysař proto začne hrát na píšťalu a všechny zabije (z kdoví jakého důvodu to nezabije Ágnes, která leží mezi ostatními, tot záhada) a společně s Ágnes utečou.
Do celého příběhu jsou vsazeny prology a zpěvy Osudu a jeho pomocníků Dobrozláka a Zlodobráka.

Hodnocení: *****(z pěti možných hvězdiče)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byli jste na muzikálu Krysař?

Ano
Ne

Komentáře

1 PETRS PETRS | E-mail | Web | 20. ledna 2009 v 16:27 | Reagovat

Ahoj, spřátelení velice nic moc neobnáší, prostě sem tam napíšeme něco na spřátelený blof, nějaký komentář atd. Když potom děláš soutěže, tak se ti spřátelení mohou účastnit souteží atd.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama