Jak jinak...

3. ledna 2009 v 11:08 | Weronika |  °úvahy°
Takové rozmyšlení nad životem, uvahování nad životem....O čem že to ten život vlastně je?
Proč v životě nemůžeme zažívat jenom samé krásné chvilky? Proč zažíváme bolest?
Možná právě proto,že by jsme si krásně věci v životě všechny neuvědomavali, pak právě, když nastanou ty bolestivé chvilky, uvědomíme si, že jsme někdy zažili něco hezkého.
Proč ale život vlastně musíme žít, když nakonec stejně umřeme a všechno na čem jsme pracovali, bude znovu ztraceno?? K čemu to vlastně je?
Většinou to bývá tak, že si v první třetině života, což je přibližně od narození do nějakých 23 let, svůj život nasměrovali, určili si, co v životě chceme a budeme dělat. V druhé třetině života, což je od nějakých 25 přibližně do 50 let. To je doba, kdy vykonáváme věci, ke kterým jsme nasměrovali v první třetině. Pracujeme. Staráme se. Poslední třetina, doba od 50 let do smrti, je doba, kdy užíváme co jsme dokázali, nebo nedokázali. Odborníci tuto dobu nazívají dobou pohody. Pro mnohé to tak opravdu je.
No a proč musíme umřít? Kdybychom neumírali, jak by to dnes vypadalo. Dokážete si představit kolik miliard by tu žilo lidí. Bůh si to zařídil šikovně. Má určitý limit, který dokáže uhlídat. Určitý počet lidí, o které se dokáže ještě postarat. Proto nezoufejte, že jednou umřete. Nenadávejte, že jste tak tvrdě pracovali a nakonec to stejně všechno vyhodíte. Užívejte, dokud to jde. Dokud žijete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eruru Eruru | 11. února 2009 v 20:23 | Reagovat

S mnoha věcmi dost nesouhlasím. Nebejt jich.....zajímavá úvaha.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama